Що, знову вітамін С?

Що, знову вітамін С?
09
червня

Поділитись

​​Знову й знову повертаємось до теми вітаміну С – аскорбінової кислоти. А воно й не дивно, адже це універсальний антиоксидант, вздовж та впоперек вивчений актив. В інтернеті багато фундаментальних статей про вітамін С, написаних зрозуміло і цікаво. Проте часто про них забувають, коли обіцянка маркетолога та красномовна етикетка на флаконі продукту затуманює розум.

Тож ось вам універсальна шпаргалка НЕВДАЛИХ поєднань вітаміну С з іншими активами.

З ретинолом та AHA/BHA кислотами.

Аскорбінова кислота є найбільш ефективною формою вітаміну С. Тому може провокувати подразнення, посилити чутливість і навіть пекти шкіру. Косметологи радять розводити «аскорбінку» з кислотами чи ретинолом щонайменше по схемі «одне – вранці, інше – ввечері». А щоб взагалі уникнути небажаних реакцій – використовуйте їх окремими курсами.

З пептидами міді, пептидами та факторами росту.

Ефективність пептидів зводиться нанівець, якщо вони комбінуються з аскорбіновою кислотою. Вона просто руйнує їх. Проте похідні елементи вітаміну С пептидам не зашкодять, а отже не слід боятись їх у продуктах.

З ніацинамідом.

Тут час згадати про pH шкіри. Аскорбінова кислота любить кислий pH 3,5, а ніацинамід працює у межах pH 4,5-5. Таким чином останній значно знижує ефективність вітаміну С. На щастя, сьогодні є продукти з вітаміном С на безводній базі, що взагалі не має pH. Такі продукти без сумнівів можна комбінувати з ніацинамідом!

Можливо, виглядає складно. Проте активи вартують того, щоб попрацювати над їх грамотним включення у доглядову рутину ?

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування